مراسم و مناسبت‌ها   
 
رویدادها و مناسبت‌های مذهبی و ملّی همواره در مؤسسه فرهنگی روزبه مورد توجه بوده و تلاش می‌شود تا از طریق برگزاری برنامه‌ها و مراسمات گوناگون، ارتباط دانش‌آموزان با هویت دینی و ملّی خود تقویت و تعمیق شود. علاوه بر این در دبستان دوره دو تلاش می‌شود تا بخشی از این برنامه‌ها با کمک و همکاری خود دانش‌آموزان برگزار شود تا مسئولیّت‌پذیری، کار گروهی و توانمندی‌های هنری و اجرایی ایشان نیز تقویت شود. برخی از مراسم و مناسبت‌هایی که در دبستان دوره دو همه‌ساله برگزار می‌شود، در ادامه آمده است.
 
 
 
اعیاد مذهبی
جشن‌های مربوط به اعیاد مذهبی همچون عید مبعث، ولادت معصومین (ع) و … با برنامه‌های شاد و مفرّحی همراه است که تلاش می‌شود با مشارکت خود دانش‌آموزان برگزار شود.
 
 

مراسم عزاداری

 
برنامه‌های عزاداری محرّم، فاطمیّه و شهادت معصومین (ع)، از جمله مناسبت‌های مذهبی است که تلاش می‌شود در آن‌ها دانش‌آموزان دبستانی با سیره و روش بزرگانی دینی بیشتر آشنا شده و در عین حال روحیّه مذهبی ایشان تقویّت شود.
 
 

مسابقات قرآن :

 
در پایان هر سال تحصیلی، جمع‌بندی فعّالیّت‌های قرآنی در قالب مسابقات قرآن برگزار شده که در آن دانش‌آموزان در حوزه‌های مختلف روانخوانی، حفظ و مفاهیم به رقابت می‌پردازند.