اردو ها و بازدید ها 
اردوها و بازدیدها، بخش جدایی‌ناپذیر زندگی دانش‌آموزی در دبستان نور است. اگرچه فعالیّت‌هایی همچون بازدیدها و برنامه‌های اردویی در مدرسه به عنوان برنامه‌های جانبی شناخته می‌شوند، اما در حقیقت نقشی اساسی در برنامه آموزشی و تربیتی مدرسه دارند و تلاش دبستان نور نیز بر این است تا از این فرصت، علاوه بر تقویّت نشاط و ایجاد تنوّع در برنامه مدرسه، در جهت مواجهه نزدیک دانش‌آموزان با آموزه‌های علمی و تربیتی استفاده نماید. به اختصار می‌توان اهداف کلی مدرسه از برگزاری اردوها و بازدیدها را چنین بیان کرد:
۱. کمک به فرآیند اجتماعی‌شدن و ارتقاء مهارت‌های زندگی
۲. افزایش آگاهی‌های عمومی و محیطی نسبت به مشاغل، علوم و فنون گوناگون
۳.کسب تجربه در زمینه‌های مختلف اجتماعی، اخلاقی و فرهنگی
۴.ایجاد تنوّع و پرهیز از یکنواختی و روزمرّگی در فرآیند آموزش و تحصیل
۵.ایجاد فرصتی برای تخلیّه هیجانات کودکی
  انواع بازدید دبستان   
بازدید های علمی و آموزشی :
در راستای مواجهه نزدیک دانش‌آموزان با مفاهیمی که در کلاس‌های درسی با آن‌ها سروکار دارند، بخشی از بازدیدهای مدرسه را بازدیدهای علمی و آموزشی تشکیل می‌دهند. در این میان می‌توان به بازدید از موزه علوم زمین، موزه ایران باستان، موزه دکتر حسابی، پژوهشگاه نجوم گنبد مینا و مرکز علم باغ کتاب اشاره کرد.
بازدید های زیارتی و فرهنگی :
در میان بازدیدهای زیارتی و فرهنگی می‌توان به اردوهای زیارتی امام‌زاده‌های گوناگون شهر تهران و اطراف آن، نظیر امام‌زاده پنج‌تن، امام‌زاده صالح، امام‌زاده علی‌اکبر چیذر و … اشاره کرد.
اردوهای تفریحی و ورزشی : 
این اردوها که به صورت گسترده و هم به صورت همگانی و هم به صورت تشویقی برگزار می‌شود سهم به سزایی در حفظ نشاط روحی و روانی دانش‌اموزان دارد. اردوهای یک‌روزه اردوگاه جاجرود، اردوگاه ابوذر، اردوگاه شهید باهنر تهران، باغ ایرانی، بوستان نهج‌البلاغه و همچنین برنامه عصرگاهی در محیط مدرسه، از جمله این اردوها می‌باشد.